top of page

Творчі звіти вчителів

 

                                                      Довідка

                про проведення місячника педагогічної майстерності у

                               Злинській філії КЗ «Злинський ліцей»

          Згідно річного плану роботи закладу у Злинській філії протягом березня 2021 року проводився Місячник педагогічної майстерності . Відповідно до графіку його проведення вчителі продемонстрували свої вміння в підготовці та проведенні уроків, презентували педагогічні здобутки, результати роботи з самоосвіти у навчанні учнів.

         Завданнями місячника педагогічної майстерності вчителів у школі були презентація педагогічної майстерності, методичного і наукового рівня вчителів, психологічної підготовки; збагачення вчителів новими, прогресивними методами; удосконалення навичок самоосвітньої роботи вчителя, надання йому кваліфікаційної допомоги в підвищенні педагогічної майстерності.

         В рамках місячника було проведено  відкриті уроки.  Вчитель Аристенко Л.П., на уроці хімії у 8  класі «Хімічні властивості кислот», показала можливості технічних засобів навчання під час перевірки домашніх завдань, використовуючи при цьому комп’ютерну техніку, коментуючи найновіші наукові і технічні досягнення. Любов Павлівна, застосовуючи програми  Lecture Racing Teacher та PowerPoint, надала  можливість актуалізації вивченого матеріалу та перевірки домашнього завдання  за допомогою мобільних телефонів учнів, що дозволило розвивати і вдосконалювати пізнавальний інтерес і творчі здібності учнів. Вчителем була створена презентація, яка знайшла своє застосування  на різних етапах уроку. Досвід роботи вчителя Аристенко Л.П.  із застосування комп'ютерних технологій у навчанні хімії в школі дозволяє систематично використовувати комп’ютерні технології для одержання високого навчального результату.

Щиро, з любов’ю і повагою до особистості дитини детально, продумавши кожен крок, веде у світ пізнання на уроках української мови,  вчитель 1 класу Велігіна О.М. Учні 1 класу вирізняються високою активністю, вмінням спостерігати, порівнювати, робити висновки. Тому цікаво бути на таких уроках і досвідченим педагогам. Урок було проведено згідно методики НУШ, методично грамотно, на високому науковому рівні. Високий професіоналізм вчителя дозволяє вийти за межі шаблону в побудові методичної структури уроку.Вчитель протягом усього уроку застосовувала навчальні ігри, максимально використовуючи цеглинки LEGO. Кропітка робота учителя дає свої результати – всі учні 1 класу навчились читати,  писати слова під диктовку, вміють ділити їх на склади, робити звуко-буквенний аналіз.

Урок-змагання  з англійської мови «Їжа і страви»  мав рухливий початок, а його мотиваційна частина розвивала позитивний емоційний стан учнів. Під час уроку було використано багато навчальних ігор, що відповідають віку дітей та активізують пізнавальну активність, розвивають навички роботи в команді. Урок був насичений великою кількістю наочності, дидактичного матеріалу та аудіо-візуальними засобами навчання (ІКТ).  Вчителька використовувала в навчальному процесі життєвий досвід учнів. Завдання для командної гри носили творчий, пошуковий характер, це сприяло розвитку у дітей самостійності, допитливості, здатності встановлювати певні закономірності. Разом з цим вчитель постійно слідкувала за фізичним та психічним станом учнів, провела  фізкультхвилинки під музичний супровід. Методи організації роботи з учнями Нової української школи, професіоналізм вчителя дають позитивні результати у вивченні англійської мови учнями 2 класу.

         Є чому повчитися у педагогічній  майстерні досвідченого вчителя математики і фізики Чуркіної С.Д., тому учні з великим інтересом відвідують її уроки. Вчителька вміє залучити до роботи на уроці всіх учнів, дає можливість висловитись, аргументувати, вислухавши, наштовхнути учня на нові роздуми.  У 8 класі на уроці геометрії учні розв’язували задачі практичного змісту. Навчальну діяльність активізувала робота з інтерактивною дошкою у програмі  LearningApps. Під час проведення уроку учитель використала цікаві історичні факти, зв'язок із життям.

У 6 класі на уроці математики з теми «Розв’язування задач» вчителем  Прокопченко Л.М. було проведено нестандартний урок. Учні пройшлися цікавими сторінками математики («Міркування», «Мова і  математика»,  «Сучасність», «Міркування»), що дозволило вчителю урізноманітнити методи навчання  і життя школярів. Вдале співвідношення  методів та прийомів роботи вчителя та учнів, наявність проблемних ситуацій, пізнавальних завдань навчального, тренувального і пошукового характеру дало змогу в повній мірі досягти мети уроку, активізувати пізнавальну діяльність учнів. На всіх етапах уроку вчитель виступає в ролі консультанта, порадника. Колективна робота учнів уміло поєднувалася з виконанням індивідуальних та диференційованих завдань.

         Цікаво, майстерно провела урок української  літератури в 9 класі Безкровна Ю.М. за темою «Баллада  «Причинна»»  – урок з використанням інтерактивних прийомів та методів. Застосовуючи інноваційні технології навчання, вчитель забезпечує позитивну мотивацію здобуття знань, сприяє розвитку творчої особистості. Юлія Миколаївна у своїй роботі застосовує оптимальні інтерактивні технології та їх елементи, які б проектували креативні якості особистості учня: фантазію, натхнення, ініціативу, нестандартність, наявність власної точки зору. Вміле провадження інтерактивних методів навчання дозволило вчителю залучити до роботи всіх учнів класу, сприяти виробленню соціально важливих навиків роботи в колективі, взаємодії, дискусії, обговорення.

Спонукає задуматись над проблемою добра в житті урок з української літератури «Є. Гуцало. Оповідання «Лось».  Співчуття, милосердя – шлях до перемоги добра», який провела Мамонова Ольга  Михайлівна. Урок був насичений наочністю, учні переглянули відео презентацію до твору «Лось», підготували власні малюнки до уроку. На уроці учні виконували різноманітні завдання, учитель використала декілька видів сучасних форм роботи. Заслуговує на увагу робота з текстом та аналіз твору, під час якого учні розмірковували про роль добра в житті людини. Урок пройшов у творчій, дружній атмосфері співпраці учителя з учнями.

Учитель Яриш Варвара Іванівна на уроці зарубіжної літератури навчала учнів 8 класу діяти в різних життєвих ситуаціях, розмірковувати над тим, як можна радіти життю. Адже тема позитивного мислення є досить актуальною сьогодні серед молоді. Тема уроку «Ідея радості життя і відкриття світу в романі Елеонор Партер «Поліанна» була розкрита повністю. Під час роботи було використано елементи тренінгу (дерево рішень), критичного мислення, інтерактивних  та ігрових технологій, ІКТ. Завершала урок гра в радість. Сам урок, навіть, справив позитивне враження і зарядив енергією присутніх вчителів, а учні, аналізуючи образ головної героїні, завдяки майстерності учителя, навчались радіти кожній миті життя.

У формі квесту, з використанням інноваційних технологій, було проведено урок мистецтва у 8 класі за темою «Стиль класицизм» Колечкіною Наталією Леонідівною. Дуже вдало історичний матеріал було пов’язано із сучасністю. За допомогою застосування комп’ютерних технологій  учитель підвищує ефективність активних методів навчання, використовуючи їх  на різних етапах уроку та під час самостійних робіт.

Як завжди змістовно з максимальним використанням  інформаційних технологій пройшов урок з географії у 7 класі «Води суходолу. Євразія»  Аристенка П.І. учитель використав такі інтернет-сервіси , як  «На урок» та «Seterra» (заповнення контурних карт онлайн). Робота з інтернет-сервісами активізує навчальний потенціал учнів на уроці.

На уроці історії України у 8 класі з теми «Українські землі наприкінці 50-х рр. XVII — на початку XVIII ст.» захист проектів проходив у формі імітаційної гри «Козацька рада». Учні виступили у ролях гетьманів доби Руїни. Окрім того учні мали і інші ролі: модератор,  граматик, візуал, мовний спостерігач, жестівник, запитувач, мотиватор. У класі заздалегідь було оголошено тему, вимоги до презентації  та виступів, критерії  оцінювання. Така форма роботи спонукає учнів до осмислення вивченого матеріалу, розвиває критичне мислення, навички ораторського мистецтва, аналізу виступів однокласників.

Вчителі проявили майстерність в організації та проведенні відкритих  уроків, завдяки чому рівень засвоєння змісту предмета підвищився. Слід наголосити на тому, що у 8 класі до проведення відкритих уроків залучався учень з особливими освітніми потребами, допомогу якому, надавала асистент учителя. Під час проведення заходу вчителі  мали можливість ознайомитись із теоретичними аспектами використання нетрадиційних методів і форм та застосування їх в ході проведення уроків. 

         Завершальним етапом Місячника було проведення  засідань шкільних методичних об’єднань , на яких було проаналізовано і узагальнено даний захід. На практичному семінарі учителів суспільно-лінгвістичного циклу  «Педагогічна творчість як основа формування майстерності вчителя» провели огляд панорами ідей «Підвищення якості знань на основі впровадження на уроці ІКТ». Учителі природничо-математичного циклу  обмінялись досвідом  з теми «Використання проблемно-пошукових методів навчання з метою покращення якості знань на уроках фізики, хімії, математики, географії» на брейнстормінгу  «Вплив інноваційних технологій на особистість учня». Присутні прийшли до висновку, що на сучасному рівні розвитку освіти тільки через нетрадиційність у проведенні уроків та заходів можна зацікавити учня та підвищити рівень навчання.

         Місячник засвідчив великий творчий потенціал учителів, вміння працювати у відповідності до сучасних освітніх вимог. За підсумками Місячника було випущено довідку з аналізом проведених заходів.

    Виходячи з вищесказаного,

РЕКОМЕНДОВАНО:

1. Відмітити роботу під час проведення місячника педагогічної майстерності наступних учителів: Безкровної Ю.М., Колеснікової Л.І.,Ковальової Л.І., Аристенко Л.П., Аристенка П.І., Велігіної О.М., Мамонової О.М., Прокопченко Л.М., Чуркіної С.Д., Яриш В.І., Колечкіної Н.Л.

2. Розробки уроків, матеріали оформити відповідно до методичних рекомендацій і здати в шкільний методкабінет.                                                                     До 10.04.2021

3. Розглянути довідку  на засіданні МО вчителів-предметників. Квітень 2021

4. Урізноманітнювати форми роботи під час проведення Місячника використовуючи інноваційні технології. Постійно.

5. Підсумки проведення місячника розмістити на сайті школи

IMG_20210316_100000.jpg
IMG_20210315_125942.jpg
IMG_20210318_115332.jpg

Результати участі у :

bottom of page